Agenda d'abril

1DsJornades de Portes Obertes (Batxillerat i Cicles Formatius)
2Dg
3DlPresentació de Batxillerat a les famílies de 4t d'ESO (A les 19h)
4DmDansa Ara (2n de Primària )
5DcDrupal (A les 18:30h. DAW)Presentació de S. J. B. de La Salle. Assaig general d'El Rei Lleó (P3 - P4 - P5. Durant la tarda)Sorral (P3. Durant el matí)Reflexió: La figura del fundador (Per part del Germà Perera. )Reunió Infantil sobre les colònies (A les 17:15h)Cinefòrum en valors (Primària i Secundària )Activitat esportiva: Piscina (P4 - P5. Durant el matí)Festes de La Salle
6DjFestes de La Salle Cinefòrum en valors (Primària i Secundària )Mercat Solidari de Segona MàPassejada històriques per Barcelona i dinar de germanor a la platja de la Barceloneta (Sortida d'ESO)Visita al Cinema Verdi: "Incerta Glòria" (Batxillerat )Contacontes per l'Institut Confuci i berenar de germanor (A les 15:15h. P3 - P4 - P5. )P3 - P4 - P5 assistiran a l'obra de teatre dels alumnes de Cicles Formatius (A les 10:30h)
7DvCinefòrum en valors (Primària i Secundària )Festes de La Salle Costellada Cicles Formatius Sortida a Can Bordoi (P3. Durant tot el dia)Esmorzar Solidari (Per tota l'escola)Tòmbola SolidàriaLliurament de notes i informes 2a Avaluació (Infantil i Primària)
8Ds
9DgDiumenge de Rams
10DlPasqua JoveTaller de maquetes: Projecte la teva torre (A la UIC. 2n de Projectes d'Edificació)
11Dm
12Dc
13DjAvellanes i Pasqua Familiar Pasqua Familiar
14DvAvellanes i Pasqua Familiar Pasqua Familiar
15DsAvellanes i Pasqua Familiar Pasqua Familiar
16DgPasqua FamiliarAvellanes i Pasqua Familiar Diumenge de Resurrecció
17DlDilluns de Pasqua
18DmInici de les classes Bicicletada (6è de Primària )
19DcRaid Atlètic (4t de Primària)
20Dj
21DvSortida a Port Aventura (6è de Primària )Celebració dels Jocs Florals (Al teatre de La Salle Gràcia )Punt Verd Mòbil Escolar
22Ds
23DgSant Jordi
24DlSant Jordi: Jocs Florals i activitats internes al voltant de la Festa de Sant Jordi. (Primària )Trobada de Pasqua Missió Compartida i Salle Sant Celoni
25DmRecorregut guiat pel barri de Gràcia en llengua anglesa (3r de Primària)Sortida matinal al mercat de l'Estrella i taller de macedònia (1r de Primària)Recorregut guiat pel barri de Gràcia i al parc de la Creueta del Coll (2n de Primària)
26Dc
27DjCursa d'orientació (3r d'ESO i 1r de Batxillerat )Recorregut guiat pel barri de Gràcia en llengua anglesa (4t de Primària)
28DvTeatre en anglès per 1r i 2n d'ESO (A càrrec d'alumnes de La Salle Cassà)
29Ds
30Dg
DlDmDcDjDvDsDg
 1Ds
Jornades de Portes Obertes (Batxillerat i Cicles Formatius)
2Dg
3Dl
Presentació de Batxillerat a les famílies de 4t d'ESO (A les 19h)
4Dm
Dansa Ara (2n de Primària )
5Dc
Drupal (A les 18:30h. DAW)Presentació de S. J. B. de La Salle. Assaig general d'El Rei Lleó (P3 - P4 - P5. Durant la tarda)Sorral (P3. Durant el matí)Reflexió: La figura del fundador (Per part del Germà Perera. )Reunió Infantil sobre les colònies (A les 17:15h)Cinefòrum en valors (Primària i Secundària )Activitat esportiva: Piscina (P4 - P5. Durant el matí)Festes de La Salle
6Dj
Festes de La Salle Cinefòrum en valors (Primària i Secundària )Mercat Solidari de Segona MàPassejada històriques per Barcelona i dinar de germanor a la platja de la Barceloneta (Sortida d'ESO)Visita al Cinema Verdi: "Incerta Glòria" (Batxillerat )Contacontes per l'Institut Confuci i berenar de germanor (A les 15:15h. P3 - P4 - P5. )P3 - P4 - P5 assistiran a l'obra de teatre dels alumnes de Cicles Formatius (A les 10:30h)
7Dv
Cinefòrum en valors (Primària i Secundària )Festes de La Salle Costellada Cicles Formatius Sortida a Can Bordoi (P3. Durant tot el dia)Esmorzar Solidari (Per tota l'escola)Tòmbola SolidàriaLliurament de notes i informes 2a Avaluació (Infantil i Primària)
8Ds
9Dg
Diumenge de Rams
10Dl
Pasqua JoveTaller de maquetes: Projecte la teva torre (A la UIC. 2n de Projectes d'Edificació)
11Dm
12Dc
13Dj
Avellanes i Pasqua Familiar Pasqua Familiar
14Dv
Avellanes i Pasqua Familiar Pasqua Familiar
15Ds
Avellanes i Pasqua Familiar Pasqua Familiar
16Dg
Pasqua FamiliarAvellanes i Pasqua Familiar Diumenge de Resurrecció
17Dl
Dilluns de Pasqua
18Dm
Inici de les classes Bicicletada (6è de Primària )
19Dc
Raid Atlètic (4t de Primària)
20Dj
21Dv
Sortida a Port Aventura (6è de Primària )Celebració dels Jocs Florals (Al teatre de La Salle Gràcia )Punt Verd Mòbil Escolar
22Ds
23Dg
Sant Jordi
24Dl
Sant Jordi: Jocs Florals i activitats internes al voltant de la Festa de Sant Jordi. (Primària )Trobada de Pasqua Missió Compartida i Salle Sant Celoni
25Dm
Recorregut guiat pel barri de Gràcia en llengua anglesa (3r de Primària)Sortida matinal al mercat de l'Estrella i taller de macedònia (1r de Primària)Recorregut guiat pel barri de Gràcia i al parc de la Creueta del Coll (2n de Primària)
26Dc
27Dj
Cursa d'orientació (3r d'ESO i 1r de Batxillerat )Recorregut guiat pel barri de Gràcia en llengua anglesa (4t de Primària)
28Dv
Teatre en anglès per 1r i 2n d'ESO (A càrrec d'alumnes de La Salle Cassà)
29Ds
30Dg
Setmana 13
1Abr
Jornades de Portes Obertes
(Batxillerat i Cicles Formatius)
Setmana 14
3Abr
Presentació de Batxillerat a les famílies de 4t d'ESO
(A les 19h)
4Abr
Dansa Ara
(2n de Primària )
5Abr
Drupal
(A les 18:30h. DAW)
Presentació de S. J. B. de La Salle. Assaig general d'El Rei Lleó
(P3 - P4 - P5. Durant la tarda)
Sorral
(P3. Durant el matí)
Reflexió: La figura del fundador
(Per part del Germà Perera. )
Reunió Infantil sobre les colònies
(A les 17:15h)
Cinefòrum en valors
(Primària i Secundària )
Activitat esportiva: Piscina
(P4 - P5. Durant el matí)
Festes de La Salle
6Abr
Festes de La Salle Cinefòrum en valors
(Primària i Secundària )
Mercat Solidari de Segona MàPassejada històriques per Barcelona i dinar de germanor a la platja de la Barceloneta
(Sortida d'ESO)
Visita al Cinema Verdi: "Incerta Glòria"
(Batxillerat )
Contacontes per l'Institut Confuci i berenar de germanor
(A les 15:15h. P3 - P4 - P5. )
P3 - P4 - P5 assistiran a l'obra de teatre dels alumnes de Cicles Formatius
(A les 10:30h)
7Abr
Cinefòrum en valors
(Primària i Secundària )
Festes de La Salle Costellada Cicles Formatius Sortida a Can Bordoi
(P3. Durant tot el dia)
Esmorzar Solidari
(Per tota l'escola)
Tòmbola SolidàriaLliurament de notes i informes 2a Avaluació
(Infantil i Primària)
9Abr
Diumenge de Rams
Setmana 15
10Abr
Pasqua JoveTaller de maquetes: Projecte la teva torre
(A la UIC. 2n de Projectes d'Edificació)
13Abr
Avellanes i Pasqua Familiar Pasqua Familiar
14Abr
Avellanes i Pasqua Familiar Pasqua Familiar
15Abr
Avellanes i Pasqua Familiar Pasqua Familiar
16Abr
Pasqua FamiliarAvellanes i Pasqua Familiar Diumenge de Resurrecció
Setmana 16
17Abr
Dilluns de Pasqua
18Abr
Inici de les classes Bicicletada
(6è de Primària )
19Abr
Raid Atlètic
(4t de Primària)
21Abr
Sortida a Port Aventura
(6è de Primària )
Celebració dels Jocs Florals
(Al teatre de La Salle Gràcia )
Punt Verd Mòbil Escolar
23Abr
Sant Jordi
Setmana 17
24Abr
Sant Jordi: Jocs Florals i activitats internes al voltant de la Festa de Sant Jordi.
(Primària )
Trobada de Pasqua Missió Compartida i Salle Sant Celoni
25Abr
Recorregut guiat pel barri de Gràcia en llengua anglesa
(3r de Primària)
Sortida matinal al mercat de l'Estrella i taller de macedònia
(1r de Primària)
Recorregut guiat pel barri de Gràcia i al parc de la Creueta del Coll
(2n de Primària)
27Abr
Cursa d'orientació
(3r d'ESO i 1r de Batxillerat )
Recorregut guiat pel barri de Gràcia en llengua anglesa
(4t de Primària)
28Abr
Teatre en anglès per 1r i 2n d'ESO
(A càrrec d'alumnes de La Salle Cassà)